Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları

Hz. Muhammed'in eşleri ve çocukları, Peygamberimizin çevresindeki diğer gençler gibi eğlencede, içkide, kumarda gözü yoktu. Bütün kötülüklerden uzak duruyor, vaktini çalışarak geçiriyordu. Tam da o günlerde Suriye'ye bir kervan yola çıkacaktı. Kervanın sahibi Hatice güvenilir birini arıyordu. Hatice Mekke'de saygı duyulan, güvenilir, asil ve zengin bir dul kadındı.

Meysere onun sırdaşı, en güvendiği yardımcısıydı. Meysere kervanın başına geçecek birini aramaya başladı, araştırmaları sonucunda bu işe en uygun kişinin Hz. Muhammed olduğunu düşündü. Hatice'de hemen onu davet ederek kervanını yönetmesi için teklifte bulundu. Hatice ve Peygamber Efendimiz anlaşmışlardı, Meysere'de bu yolculukta Peygamberimize eşlik edecekti. Kervan Suriye2ye doğru yola çıktı. Meysere ise yol arkadaşının hareketlerini izliyordu; Gördüklerine göre Hz. Muhammed anlatılanlardan da iyi biriydi. Dürüsttü, fedakardı, yardımseverdi. Adaletli ve doğru kararlar veriyordu. Her davranışıyla insanların saygısını kazanıyordu. Yolculuk sona ermiş kervan Mekke'ye dönmüştü. Peygamberimiz Hatice'nin bütün mallarını satmış ve istediklerini de almıştı. Bu yolculuk çok kazançlı geçmişti.

Meysere Hatice'ye yolculukta olanları tek tek anlattı. Meysere'nin anlattığı her şey sevgili Peygamberimizin güzel ahlakına birer örnekti. O, diğer insanlardan çok farklı birisiydi. Duyduklarından etkilenen Hatice, bir süre sonra Hz. Muhammed'e evlilik teklif etti. Sevgili Peygamberimiz 25 yaşında, Hatice ise ondan büyüktü.

İki tarafında rızası ile düğün yapıldı. Hz. Muhammed amcasının evinden ayrılarak Hz. Hatice'nin evine yerleşti.

Ebu Talb'in bu sıraları işleri kötüleşmişti. Peygamberimizi amcasına çocuklarından birini yanına almayı teklif etti. Amcası da kabul edince kuzeni Ali bu yeni aileye katıldı. Hz. Hatice'nin Mekke'ye getirilen esirler arasından aldığı Zeyd'de bu ailedeydi. Zeyd annesi ile çıktığı bir yolculukta kaçırılmış esir edilmişti. Hz. Muhammed, eşi Hatice tarafından kendisine hediye edilen Zeyd'e bir baba gibi davranarak ona ailesinin yokluğunu hissettirmedi. Bu sırada Peygamberimizin annesinin emaneti olan Ümmü Eymen'de onlarla birlikte kalıyordu.

Hz. Muhammed'in ve Hz. Hatice'nin ikisi erkek, dördü kız altı çocukları oldu. Kasım ilk çocuklarıydı. Ancak çok küçük yaşta öldü. Kızları Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm ve Fatma'ydı. Fatma dışında kalan kızlarının hepsi Peygamberimizden önce öldüler. Peygamberimiz ve Hz. Hatice'nin son çocukları ise Abdullah'tı. O da bir yaşına gelmeden vefat etti.

Hz. Muhammed'in Diğer Eşleri

Hz. Aişe: Hz. Aişe, Hz. Ebu Bekir'in kızıdır. Hicrtein henüz 1. yılında Peygamber Efendimiz Hz. Aişe ile evlenmişti. Hz. Aişe Peygamber Efendimizin tek bakire eşidir. Hz. Muhammed, Hz. Aişe'ye ayrı bir sevgi duyardı. Hz. Aişe'ye atılan iftiranın asılsızlığı bir vahiy ile ispatlanmıştır.

Hz. Hafsa: Hz. Hafsa Ömer b Hattab'ın kızıdır. Peygamber Efendimiz kendisini boşamış ancak sonra tekrar dönmüştür.

Hz. Zeyneb: Hz Zeyneb, Hz. Muhammed ile evlendikten birkaç ay sonra vefat etmiştir.

Hz. Ümmü Selema Hind: Ümmü Selema Hind Peygamber Efendimizin en son vefat eden eşidir.

Hz. Zeyneb bt Cahş: Hz. Zeyneb bt Cahş Peygamber Efendimizin halasının kızıdır. Peygamber Efendimiz Yüce Allah tarafından gelen bir ayet ile Hz. Zeyneb ile evlenmiştir. Bu ayette'' Zeyd o kadınla beraberliğini sona erdirdiğinde onu seninle evlendirdik'' diyordu. Hz. Zeyneb Hz. Ömer'in ilk halife olduğu yıllarda vefat etmiştir.

Hz. Cüveyriye: Hz. Muhammed, Hz. Cüveyriye'yi kölelikten kurtararak onunla evlenmiştir.

Hz. Ümmü Habibe: Hicretin 7. yılında Peygamber Efendimiz Hz. Ümmü Habibe ile nikahlanmıştır.

Safiyye: Safiyye Peygamber Efendimize Safi'den cariye olarak gelmiş ve Peygamber efendimiz onu serbest bırakmıştır.

Hz. Meymune: Hz. Meymune Peygamber Efendimiz ile umre dönüşü ihramdan çıktıktan sonra nikahlanmıştır.

Peygamber Efendimizin birde Mısırlı eşi Mariye vardır ve Mariye'den İbrahim isminde bir oğlu olmuştur. Fakat İbrahim henüz küçük yaşta ölmüştür.

Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları Yorumları

şifre Kırmızı sayıyı girin

181 Yorum Yapılmış "Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları"
Allah Razi Olsun
Leyla K . 2018-06-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Toplada 57 Karısı Olmuştur. Maaşallah Subhanallah. Biz O Kadar Tavuğa Bakamıyoruz
Y Usuf . 2018-05-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Burdan Benim Anladığım Şu. O Bölgede 7 Yaşından Önce Bakire Kadının Olmayışı,kız Çocukları Nı Hem Öldürülüyor Sonrada Zevce Bulmakta Zorlanıyor.kadınlar Bir Eşya Gibi Ondan Ona Geçiş Yapmışlar.bir Gariplik.peygamber Soyundan Gelmesin Diyede Çocuklar Sanırım Katledilmiş.hiç Yaşayan Yok.zaten Öğle Olsaydı Günümüz Çağında Çalkantıya Baksen.yok Bizim Soyumuz Yok Sizin Soyunuz.
Gokhan . 2018-04-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Bencede Çok Güzel Bilgiler
Edanur . 2018-04-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Bilgiler Vardı Eşleri Ve Çocukları Kim Olduğunu Da Okudum
O Şimdi Asker Sedat . 2018-04-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Çok Beğendim
Ece . 2018-04-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Mrbalar Dondum Fırtına Gibi &128521;
Bahar . 2018-03-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Harika Projemi Burdan Yaptım Tavsiye Ediyorum
Yılmaz . 2018-03-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Razı Olsun
Fenerbahçe . 2018-02-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Şu Varki Hz.hatice Herkesin Kalbindedirözellikle Hz.muhammed (S.a.v.) İn Kalbindedir.
Allah Kulu . 2018-01-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Mecit Aka Beyefendi, Allah C.c İnsanları Bir Damla Sudan Değil Bir Kan Pıhtısından Yarattığını, İlk Vahi İle Bildirmiştir. Oku Seni Yaradan Rabbinin Adiyla Oku,biz Seni Bir Kan Pıhtısından Yarattik Diye Devam Eder...lütfen Allahın Kelamı Olan Kuran Ayetlerini Kafanıza Göre Değiştirmeyin
Hakan . 2018-01-21 / 4,5
CEVAP YAZ
O Öyle Bir Peygamberki Anıldıgında İnananında İnanmayanında Yüregi Titrer ...bilgisizlik Cahilik O Zamanda Vardı Bukadar İmkana Ragmen Şimdide Var ..bu Dünyadaki Sınavları Gecmek İçin Degil Ahiret Sınavınızı Gecmek İçin Peygamber Efendimiz S.a.s Hayatını Ögrenin Ve Elinizden Geldigince Güzel Ahlakını Vb. Kendinize Örnek Alin ...bin Şükürler Olsunki Onun Ümetleriyiz Belki Dünya Gözüyle Görmeye Nasip Edilmedik Ama Ona Vahi Geldiginde Bizden Haber Verilmişti Seni Görmeden Sevip İnanan Bir Ümetin Olacak Diye ...allahın En Büyük Nimeti Bize Olmuş Farkında Degıl Peygamber Ümmeti Her Peygamber Duasını Kulanırken Bizim Peygamberimiz Ümetim Demiş Allah Arastırın Düşünün Ögrenin Cahilikten Kurtulun Demiş Onca İmkan Ayaklarınızın Altındayken Araştırmayıp Burda İleri Geri Konusuyorsunuz Sizdemi İnanmayanlardan Olmak İstiyorsunuz İblisin Vesvelerine Degil Kurana Sıgının O Öyle Bir Kitapki Bin Yılın Teknolojisi Birlese Bin Yılın En Ünlü Bilginleri Getirilse Bırakın Kitabı Bir Ayetini Yazamazlar ...en Acık Ispat Kurandırki Rabimiz Öyledemiştirki Sen Olmasaydın Ey Muhammed And Olsunki Bu Alemi Yaratmazdın...bunu Bilerek Bın Yüz Yada Tirilyonkez Düşünüp Öyle Söyleyeceginiz Birsey Varsa Soyleyin ..o Öyle Bir Rabdirki Eyerki Günah Sayılırsa Onun Azabından Kurtulamasınız Sakına Sevdıgı Adının Yanında Anılan Kişiye Dil Uzatmayını...
Büşra Tekin . 2018-01-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Teşekkürler:)
Betül . 2017-12-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Derken Aynı Şey Babada Oluyo
İbrahim . 2017-12-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Serkan Kardeşim, İçinden Geçenler Vesvese Kabulundendir Ve Halis İmandandır. Dile Dokmedigin Sürece Bir Sıkıntı Olmaz Korkma. Unutma Ki Hırsız Boş Eve Girmez. Allah İmanını Kuvvetlendirsin İnşallah.
Mustafa . 2017-12-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Sa Öncelikle Bir Sorum Var Sizlere İçimden Bir Ses Diyor Allah A Küfür Ediyor Nolur Bir I Yol Gostersin
Serkan . 2017-11-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Sınavda Çok İyi Olursam Siteyi Herkese Önereceğim
Süper Çocuk . 2017-10-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Teşekkür Ederim İşime Çok Yaradı.
Sude Orhan . 2017-10-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Teşekkür Ederim
Bahar Sever . 2017-10-06 / 4,5
CEVAP YAZ
İyilik Ne Kadar Güzel
Hira . 2017-09-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Olmuş Ve Çok Beğendim
Sevgi . 2017-08-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Cengiz Kardeş Beynini Tak Gel Oyle Tartışalım
Ali Osman . 2017-08-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Cengiz Biraz İlim Öğren Sonra Peygamber (S.a.v) Efendimiz Hakkında Konuş O Kadınların Hepsi Savaşta Dul Kalan Kadınlardır Peygamber(s.a.v)efendimiz Onlarla Evlenmiştir Çünkü Onların Hem Namuslarını Korumak Hem De İslamiyeti Yaymak İçin Evlenmiştir Ayrıca Tek Peygamber (S.a.v)efendimiz Değil Savaştan Sağ Çıkan Diğer Erkeklerde O Dul Kalan Kadınlarla Evlenmiştir
Zehra . 2017-07-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Sapık Bir Adamın Hayat Hikayesi Gibi Akraba Cariye Kole Birakmamis Resmen Allahın İnsanlara Ornek Olarak Sectigi İnsan Evlilik Hayatindada Seçici Olmasi Gerekmez Mi
Cengiz . 2017-07-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Hepside Çok Güzel Yazılmış Allah Sizden Razi Olsun
Deniz . 2017-06-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Bunlar Nerde Yazılıyor Kaynak Göster?
Kaynak Popon . 2017-06-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Cok Guzel Ve Anlasilir Sekilde Yazilmis allah Razi Olson
Sunay Kocyigit . 2017-05-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Sadece Biraz Eksik Var
Esra . 2017-05-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Valla Ben Çok Beğendim Çok İşime Yaradı
Trol Adam . 2017-05-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Güzel Teşekür Ederim
Deniz . 2017-05-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Doğru Ve Açıklamalı
Esra Akgün . 2017-05-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Helal Olsun. Cok İsime Yaradi Sizi Kutluyorum
Adem . 2017-04-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Bilgi Paylaşımı Güzel Teşekkür Ederim; Fakat Bu Bilgilerden Net Olarak Peygamber Soyunun Sadece Bir Kızından Devam Edip Etmediği Belirtilmiyor,ben Diğer Çocukların Yaşamadığı Ve Durumun Bu Olduğunu Çıkardım. Acaba Doğru Sonuç Çıkarmışmıyım? Malum Ortalıkta Sayısız Seyyid Dolaşıyorya.
Yılmaz Taşci . 2017-04-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah A İnanç İçin Peygambere Meleklere Kitaplara İnanç
Muhammed . 2017-04-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Bir Site Ödevlerimde Ve Sınava Çok Yardımcı Oldu
Kumsal . 2017-03-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Sınavïm Vardı Çok Yararlı Oldu Teşekkür Ederim
Aycan Gürel . 2017-03-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Sınavım Vardı Yararlı Oldu Teşekkürler
Melike Ayar . 2016-05-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Gönüllerimizde Hep O Hiç Bizden Ayrılmayak Ayrılmasınde .hz.muhammed(sav)
Ykoyıı . 2016-04-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok İyi Ya İnşallah Onun Gibi Yaşamayi Nasip Eder Ya Rabbim
Gülizar . 2016-04-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Böyle Bilgileri Araştırmak Çok Hoşuma Gidiyor.zaten Yararlı
Princess . 2016-04-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Müttail Doğru Diyor Ben De Ona Katılıyom
Melis Naz . 2016-03-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Ummu Gulsumu Yanlıs Yazmıs Sınız Peygamberın 4 Kızı Var Sız Hz. Alıye Yazmıssınız V
Selım Karaoğlan . 2016-03-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Sadece Bu Konunun O Kadar Dikkat Çekmesi İçimizde Art Niyetli İnsanların Varlığını Belli Ediyor. Ne Kadar İğrenç Yorumlar Var. Peygamber Efendimiz Nikahına Aldığı Kadınları Neden Aldı Biliyor Musunuz Da Konuşuyorsunuz? O Devir De Bizim Yaşantımız Yoktu. Kadınlar Zulüm Görüyordu. Peygamber Efendimiz O Kadınları Korumak Amacı İle Nikahına Almıştı.
Muttali . 2016-03-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Bence Muhteşemin Çok Çok İlerisinde Güzel
Nida . 2016-03-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Gerçekten Çok Teşekür Ederim Peygamberimizi Çok Seviyorum Onun Hakında Böyle Şeyler Yazmayın Keşke Bigün Onunla Tanışa Bilseydim Çok Mutlu Olurdum Ben 13 Yaşındayım
Zeynep Şirin . 2016-02-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Hazreti Muhamedin Hayatını Çok Severim He Zaman Okurum Keşke Onunla Tanışa Bilseydim
Zeynep Alka Evli . 2016-02-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Bilgiler Yazıyor Teşekkür Ederim
Emine . 2016-02-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Peygamberimizi Hayatını Ve Ailesini Anlatıyo Çok Güzel Bir Hikaye Beğendim
Ümmügülsüm . 2016-02-11 / 4,5
CEVAP YAZ
A Y K Rumuzlu Kardeşime Sesleniyorum, Seni Hiç Yok İken Bir Damla Sudan Yaratan Allah C.c,bismillah - İnneddine İndallahil İslam Allah Katında Din İslamdır Diyor, Sen Bu Dışındaysan Ne Ala, Ama İçindeysen Sen Böyle Bir Yorum Yapmazsın, Rabbim Sana Hidayet Versin İnşaallah.
Mecit Aka . 2016-01-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Din Ödevimde Hz. Muhammedin Hayatı Ve Bunları Öğrenince Çok Beğendim
Yusuf . 2016-01-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Tskkürler Bu Yazıyı Hazırlayanlara Ama Keske Esler Daha Detsaylı Verilseydi
Kumsal . 2016-01-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Efendimiz Hz Hafsa Yı Boşamamış Yanlış Bilgi Vermeyin Aynen Dedigi Gibi :d
Ayşem . 2016-01-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz. Muhammed S.a.v. Çocukları Kasım, Zeyneb,rukiye,ümmü Gülsüm,fatıma.
Azra Elmas Can . 2016-01-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Daha Fazla Bilgi İstiyoruz Resimde Olsun
Besra . 2015-12-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Gerçektende Çok Güzel Ödevlerime Yardımcı Oldu Teşşekkürler
Furkan . 2015-10-24 / 4,5
CEVAP YAZ
En Küçüğü Hz Ayşe Dir. Hz. Zeynep Binti Caşh Eşler Arasında En Çok Sadaka Verendi Ondan Ona Efendimiz Eli En Uzun Olan Hanımım Derdi .
Beyzanur . 2015-08-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Efendimiz Hz.hafsayı Boşamamıştır.. Yanlış Bilgi Vermeyn Lütfen
Meltem . 2015-08-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Güzel Olmuş Ama Biraz Daha Açıklasaydınız Çok Güzel Olurdu
Zeynep . 2015-08-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Şunu Merak Ettim Peygamberimiz Sav Doğduğunda Anne Sütü Etmediği Söyleniyor
Aliye Şenyılmaz . 2015-07-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Hiç Güzel Olmamış Proje Ödevime Hiç Yardımcı Olmadı
Tepegöz . 2015-05-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Güzel Olmuş Ama Daha Açıklayıcı Olmalı İdi
Aybüke . 2015-05-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok İyi Perfonmaz Ödevime Yardım Eti
Abdullah . 2015-04-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Kimseye Evlat Acısı Yaşatmasın
Mebrure . 2015-03-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Peygamber Efendimiz Çocuklarını Küçük Yaşta Kaybetmiş Çok Üzücü Bişey Allah Hepimize Peygamber Sabrı Versin
Onur . 2015-03-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Bütün Çocuklarını Bulmam Lazım
Bilmem . 2015-02-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Ğüzel Bir Site Herkese Tafsiye Ederim
Mısraaa . 2015-02-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Teşekkür Ederim.ödevime Yardımcı Oldu
Şevval . 2015-01-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Nu Ben Deftere Yazım Ama Çok Uzunmuş Vallaha
Murat . 2015-01-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Ama Üzücü Olan Şey Çocuklarının Vefatı Hele De Küçük Yaşta Vefat Etmesi Beni Çok Üzdü.
Mert . 2015-01-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Tşk Ck Guzl Bir Yazı Cok Faydalı Fakat Diger Eslerinden Cocukları Yok Mu ?????
Ayşenur Ayşenur . 2015-01-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Efendimiz (S.a.v.) İn Diğer Eşlerinden Çocukları Olmuş Mu? Bildiğimiz Üzere Hz.hasan Ve Hz.hüseyin (A.s.) Dan Başka Soyunun Olmadığı, Ancak Günümüzde Seyyid Sıfatıyla Bir Çok Kişi Geçmektedir. Bu Konuda Bizi Bilgilendirirmisiniz.
Yahya Hamamcıoğlu . 2014-12-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Derslerime Yardımcı Olduğunuz İçin Çok Teşekkür Ederim
Mustafa . 2014-12-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Saolun Çok Güzel Bir Ödev Oldu :)
Hatice . 2014-12-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz Darwini Okuyun Arkadaşlar Ordakiler Daha Gerçek Masal Anlatmıyor İnsanlığn Milyonlarca Yıllık Geçmişi Evrim Çok Harika Konular. Din Afyondur Uyuşturur Sizi
A.y.k. . 2014-11-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Sağ Olun Çok İyi Bir Ödev Olduğunu Söyledi Hocamm
Seviim :d . 2014-11-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Zeyneple Evlenmek İstediğinde Hemen Vahiy Gelmiş Olması Çok Hoş :)))
Sabır . 2014-11-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Derslerime Çok Yardım Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederim
Anzılha Batur . 2014-10-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Cok Tesekurler Ellerinize Saglik
Caner . 2014-10-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Allahım Şükürler Olsunki Böyle Peygamberimiz Var Yarrabi Şükür...
Vermicem Vermicem Kuruyup Gitsede Vermiycem Benim Değilmi Vermicem . 2014-08-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Cok Haklisin Nur Arkadaşım bilip Bilmeden Konusmayin Lütfen
Derin Deniz . 2014-07-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok İşime Yaradı Sağ Olun Var Olun
Beril Askaya . 2014-07-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Ne Kadar İğrenç Yorumlar Var. Peygamber Efendimiz Nikahına Aldığı Kadınları Neden Aldı Biliyor Musunuz Da Konuşuyorsunuz? O Devir De Bizim Yaşantımız Yoktu. Kadınlar Zulüm Görüyordu. Peygamber Efendimiz O Kadınları Korumak Amacı İle Nikahına Almıştı.
Nur . 2014-07-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Peygamberimizi Sevenler Yoruma Adımı Etiketlesin
Su . 2014-07-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Kimseyi Annesis Babasız Bırakmasın Kimseyi Zora Düşürmesin Amin Bu Herkes İçin Geçerli
Yakup . 2014-07-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz.muhamet İyi Biri Olduna Göre Bu Düğme Çok Kötü Bir Yeş Olması Gerek Ve Bunun Sonucu Cehenem Herkes Ona Gör Karar Versin Düğme Yaparken
Aynur . 2014-07-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Böyle Bir Rahmet Peygamberine Atılan Asılsız İftiralar Bazı Kalın Kafalılar Tarafından Tabi Hiç Hoş Değil Öyle Kusursuz Bir Hayat Yaşamışki İbret Almak Lazım Ümmeti Ümmeti Diye Izdırap Duyan Hak Peygamberi Kendisiyle Karşılaşmayı O Kadar Arzuluyorumki İnşallah Nasip Olur Nefsimize Yenilmez İsek Tabi Allahu Teala Yardımcımız Olsun
Yaşar . 2014-07-01 / 4,5
CEVAP YAZ
La İlahe İllallah Muhammeder Resulullah. Sefaat Ya Resulallah.
Emre . 2014-06-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Peygamberimiz Hakkında Bilinçsizce Yorum Yazanlar Lütfen Okuyup Araştırın ..biz Hak Din Olan İslama İnanıyoruz..ateistlik Yapıp İnsanların Kafasını Bulandırmaya Çalışmayın
Cevo . 2014-06-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Bak Benden İyi Biliyosun Peygamber Efendimiz İstiyerek Yada Zorla Evlenmedı Mwcbur Kaldıgı İçin Bakın İçinde Bi Tanesı Bakire Hz Aişe Naladın Sanırım?
Halil Sşkın . 2014-06-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Ne Kadar Yanlış Düşünüyosunuz Yahu Peygamber Olmasa Bu Dünya Da Olmazdı Allah Demişki Hz. Muhammed Olmassadı Bu Dünyayı Yaratmazdım Demiş Ne Oluyo Yhh
Esma . 2014-05-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Bazi Eksikler Var 12 Karisi Var
Hasan Polat . 2014-05-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Kimseye Ölüm Acısı Vermein
Ceyda . 2014-05-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Kervan Suriye2ye Doğru Yola Çıktı. Yazım Hatası Var
Ömer . 2014-05-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Olmuş.peygamberimiz Hakkında Böyle Olmusuz Yorumlar Yapanı Allaha Teslim Ediyorum.
Merve . 2014-05-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Yüce Allahın Peygamberine Dil Uzatan Gafiller Sizinle Aynı Dünyayı Paylaşmaktan İğreniyorum Allah Sizi Islah Etsin.
Osman . 2014-05-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Okudum Ve Yorumsuzum Yazık Allah Akıl Vermıs Hepımıze Hepsı Bu Ama Ne Issınız Demek Isterdım Ozamanlar Bu Araplara
Okan . 2014-05-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz Muhammed İn Hz Aişe Den Bir Oğlu Olmuştur İsmini Veriyorum İbrahim Diğer Adı (Tayyib) Dir
Fatma . 2014-04-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Bir Peygamber Hakkında Ne Kadaar İğrenç Yorumlar Yazıyorsunuz.57 Yaşına Kadar Tek Eşiyle Yaşayan Sonrada Bazı Nedenlerden Dolayı Çok Evlilikler Yapan Hayatı Tamamen Temiz Olan Bir İnsan Hakkında Böyle Yorumlar Yazmayın
Kürşat Doğucu . 2014-04-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Harem Kurmuş Muho 12 Kadın Alırsan Sen Muho Hiç Evlenemeyen Erkekler Ne Yapacak Peygamber Takılıyor Ya Havası Var Bırakın Bu İşleri Diğer Kız Arkadaşlarlar Kuma Gitmeye Ne Der Acaba
Fizikçi21 . 2014-04-23 / 4,5
CEVAP YAZ
9 Tane Her Gece Biriyle Cennetini Dünyada Kurmuş
Akif . 2014-04-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz.muhammedin 12 Karısı Yok Mu?
Ahmet . 2014-04-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Bilgiler Var Burada Tavsiyem Olur.
Sinem . 2014-04-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Benim Ödevime Yardımcı Oldu Ve Bu Yazıyı Çok Beğendim Ve Özellikle Merve Diye Bir Arkadaşımızın Yorumunu Daha Çok Beğendim
Rojda Güneş . 2014-04-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Kimseye Ölüm Acısı Vermesin
Gamze . 2014-04-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Keşke Hz Muhammedin Hsaayatında Olsak
Cumhur . 2014-04-01 / 4,5
CEVAP YAZ
O Kudum Çok Güzel Yazmışsınız Anlaşılır Az Öz Hepinizden Allah Razı Olsun Çok Duygulandim
Ayşe . 2014-04-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Herkes Hz. Muhamedi Çok Seviyor
Eda . 2014-03-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Okudugumda Masum Bir Bebek Hissediyorum
Melisa . 2014-03-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Herkese Peygamber Sabrı Versin
Ali . 2014-03-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Teşekkür Ederim Bilgi İçin Sağolun :d
Deniz . 2014-02-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Herkese Peygamber Sabrı Versin
Rumeysa . 2014-02-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Peygamber Efendimizin Olduğu İş Kesinlikle Hayılıdır Amin
Vefa . 2014-02-12 / 4,5
CEVAP YAZ
571 Yılında Yaşamayı Şimdiki Sapıtmış Yılda Yaşamayı Ve O Şavaşlarda Hz . Muhammedi Korumayı Çokk İstterdim
Begüm . 2014-02-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Ne Güzel Ya Gerçekte Göremedik Ama Rüyamda Rüyamda Gördem O Nur Yüzlü Peygambeerimizi :(
Fatıma Sude . 2014-02-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Bir An Diyorumki Heşke Peygamber Efendimizin O Güzel Yüzünü O Nurlu Yüzünü Görebilseydim İşallah Cennette Görücez
Gizem . 2014-02-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Herkese Katılıyorum Özellikle Mervenin Yorumuna
İlayda . 2014-02-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Çook İyi Ne Kadar Okursan O Kadar Sevap Kazanırsın
Tuğbanur Alğan . 2014-02-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Admin Su Abuk Sabuk Yazilari Kaldirmasi Lazim Acil Efendimize A.s Dil Uzatanlari Allah Kahri Perisan Etsin
Mustafa . 2014-01-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Keşke Bizde Peygamberimizin Zamanında Yaşayabilseydik Ve Keşke Peygamberimizin Çocuğu Olabilseydik Ama Yinede Halimize Şükredelim
Merve . 2014-01-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Burcu Hz. Muhammed Onları Koruma Amaçlı Nikahına Almıştır
Fatih Abakay . 2014-01-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Refik Kardeşim Peygamberimize Peygamberlik Görevi Gelmeden Önce Hristiyanlık Daki Bozulan Tevhid İnancı Nedeniyle Hak Yol Haniflik Ti. Kendine Hanif Adı Takmadanda Tevhidi Düzgün Yaşayanlar Hak Yol Üzere Yaşamışlardır.
Saffet . 2014-01-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Ödevime Yardımcı Oldu Teşekkürederim
Edanur . 2014-01-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Keşke Resullah I Tanıyabilseydik O Güzel İnsanın Nurundan Şefaat Görseydik
Seçil . 2014-01-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Elleriniz Dert Görmesin Çok İyi. Dersimde Ve Performansımda Bana Çok Ama Çok Yardımcı Oldu.
Sultan Altungeyik . 2014-01-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Yazıyı Yazanın Ellerine Sağlık
Furkan . 2014-01-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Sınavımda Yardımcı Oldunuz. Çok Teşekkür Ederim:)
Sude . 2014-01-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Razı Olsun Hem Peygemberimizi Tanıdım Hemde Ödevime Yardımcı Oldu
Abdülkadir . 2014-01-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Yazı Yanın Ve Emeği Geçenlerin Eline Sağlık Performan Ödevime Bu Site Çok Yardımcı Oldu
İbrahim Emir Özyiğit . 2014-01-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Ödevime Yardım Etti Diyemem Ama Çok Güzel
İrem . 2013-12-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Yazanın Ellerine Sağlık Çok Güzel Yazmış
Menekşe . 2013-12-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Gerçekten Çok Uzun Bir Çalışmanın Ürünü Oldugunu Gösteriyor Hz.muhammedle İlgili Yazdıklarınız Bana Ödevimde Çok Yardımcı Oldu Emegi Geçen Herkese Çok Teşekürler Başarılarınızın Devamı Diligiyle İyigüler
Ali . 2013-12-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz. Muhammedin 9 Tane Karısı Mı Var.
Burcu . 2013-12-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederim
İbrahim . 2013-12-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Siteyi Kurandan Allah Razı Olsun
Burak Çalışkan . 2013-12-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Teşekkür Ederim Ödevim İçin Çok Yardımcı Oldu :)
Büşra Şamlı . 2013-12-24 / 4,5
CEVAP YAZ
İyi Çok İşime Yaradı Ödevim İçin Sağolun
Bilgesu . 2013-12-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Teşekkür Ederim ödevimde Çok Yardımcı Oldu
Ezgi . 2013-12-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Bunu Yazan Kişinin Yüzünü Görmek İsterdim
Eray . 2013-12-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Ben İmam Hatibe Gidiyorum Ve Sosyel Ödevim İçin Çok Yardımcı Oldu:d
Zehra . 2013-12-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Teşekkür Ederim Bazı Yerlerde Yazım Yanlışı Vardı Ama Yine De Teşekkürler Performans Ödevime Çok Yardımcı Oldu.
Muhammet Umut Kündeş . 2013-12-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzel Olmuş Allah Ne Muradınız Varsa Versin
Engin . 2013-12-22 / 4,5
CEVAP YAZ
İyi Ki Bu Siteye Girmişim Tam İstediğim Cevaplar Var
Eylül . 2013-12-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Tşk Ederim Ödevim İçin Çok Yardımcı Oldu :d
Sıla Çapar . 2013-12-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Peygamber Efendimizin Çocuklarının İsmi Çok Güzel
Sude . 2013-12-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Tşk Prfrmns Ödevime Çok Yardımcı Oldu
Zehra Nur . 2013-12-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Çok Güzel Bayıldım Hocamızda Cok Begenecek Cok Tesekkur Ederim :d :d
Semanur . 2013-12-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaslar Peygamber Efendimizin S.a.v Birden Fazla Eslerinin Olmasinin Nedeni Onlari Tamamen Koruma Altina Aldiginin Bir Göstergesidir Cnkü Ozmanlar Kizlari Kadinlari Diri Diri Gömüp Vede İskenceler Yapip Öldürüyolardi. Peygamber Efendimiz Bunlari Gördü Ve Onlarinda Erkekler Gibi Esit Oldugunu Kölelerlede Vs Evlenilebilecegini Tüm İnsanliga Göstermistir. Ayrica Peygamber Efendimizim Tek Helali Hz. Hatice Annemizdir. Ondan Baskasini Kendine Helal Kilmamistir Ki Buda Cok Net Anlasilabiliyo. Diger Eslerini Koruma Amacli Onlarinda Bir İnsan Olarak Haklarinin Oldugunu Göstermek Ve İslamiyete Davet Etmek İslamda Herkesin Esit Oldugunu Göstermek Kölede Olsalar Zenginde Olsalar Evlenebileceklerini Tüm İnsanliga Göstermek İcin Yapmistir. Süphesizki Dinimizde Herkes Esittir Kimse Kimseden Ne Üstün Nede Asagidadir Üstünlügü Ancak Ve Ancak Allah C.c. Bilir. Peygamber Efendimiz Tüm İnsanlarin En Üstünüdür Süphesizki Allah Bunuda Bildirmistir Ama Resulu Ekrem Efendimiz Hcbi Zaman Kendini Üstün Görmemis Herzman En Fakirlerle Yoldas Olmustur. İste Öyle Bi Liderimiz Peygamber Oldugu Halde Kendisini Herkesle Esit Gören Belkide Mazlumlari Kendinden Üstün Gören Ve Yüce Rabbimizin Tüm İslam Alemine Vede Tüm İnsanlıga Elcisi Olarak Gönderdigi İcin Allaha Sükredelim Arkadaslar Bütün İctenligimizle.
Çağatay . 2013-12-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz.peygamberin Mısırlı Eşi Mariye Annemiz Ve Onhdan Olma İbrahim Diye Bir Evladı Daha Olduğunu Unutmuşsunuz Onu Eklereseniz Bir Eksiklik Giderilmiş Olur. Arkadaslar Peygamber Efendimizin S.a.v Birden Fazla Eslerinin Olmasinin Nedeni Onlari Tamamen Koruma Altina Aldiginin Bir Göstergesidir Cnkü Ozmanlar Kizlari Kadinlari Diri Diri Gömüp Vede İskenceler Yapip Öldürüyolardi. Peygamber Efendimiz Bunlari Gördü Ve Onlarinda Erkekler Gibi Esit Oldugunu Kölelerlede Vs Evlenilebilecegini Tüm İnsanliga Göstermistir. Ayrica Peygamber Efendimizim Tek Helali Hz. Hatice Annemizdir. Ondan Baskasini Kendine Helal Kilmamistir Ki Buda Cok Net Anlasilabiliyo. Diger Eslerini Koruma Amacli Onlarinda Bir İnsan Olarak Haklarinin Oldugunu Göstermek Ve İslamiyete Davet Etmek İslamda Herkesin Esit Oldugunu Göstermek Kölede Olsalar Zenginde Olsalar Evlenebileceklerini Tüm İnsanliga Göstermek İcin Yapmistir. Süphesizki Dinimizde Herkes Esittir Kimse Kimseden Ne Üstün Nede Asagidadir Üstünlügü Ancak Ve Ancak Allah C.c. Bilir. Peygamber Efendimiz Tüm İnsanlarin En Üstünüdür Süphesizki Allah Bunuda Bildirmistir Ama Resulu Ekrem Efendimiz Hcbi Zaman Kendini Üstün Görmemis Herzman En Fakirlerle Yoldas Olmustur. İste Öyle Bi Liderimiz Peygamber Oldugu Halde Kendisini Herkesle Esit Gören Belkide Mazlumlari Kendinden Üstün Gören Ve Yüce Rabbimizin Tüm İslam Alemine Vede Tüm İnsanlıga Elcisi Olarak Gönderdigi İcin Allaha Sükredelim Arkadaslar Bütün İctenligimizle.
Erturul . 2013-12-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Tesekkür Ederim Performansıma Yararlı Oldu :)
Nermin Çeri . 2013-12-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Ödevime Çok Yardımcı Oldu Çok Ama Çok Teşekkürler
Melike . 2013-12-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben İmam Hatipli Biri Olarak Bu Siteyi Çok Beğendim Allah(c.c) Razı Olsun
Selin Nur Çalışkan . 2013-12-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Noktaları Koysanız Daha İyi Olacak
Yasemin . 2013-12-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Çokk Güzel Ödevime Yardımcı Oldu.
Su . 2013-12-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Saolun Ya Ödevim Vardı.yardımcı Oldunuz Saol :d
Sevgi . 2013-12-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Performans Ödevime Çok Yardımcı Oldu Teşekkür Edrim.
Tuğçe . 2013-12-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Daima Bizileri Hz Peygambere Layık Bir Ümmet Eylesin Çok Teşekürler Bu Siteyi Hazırlayı Sunanın Elleri Dert Görmesin
Esat . 2013-12-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Gzl Yazanın Eline Saglık Güzele Ne Denir? :)
Ada . 2013-12-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Sağolun Benim Ödevime Çok Yardımcı Oldunuz Cok Sağolun
Sadullah . 2013-12-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Ay Çok Ama Çok Güzel Performans Ödevim İçin Bire Bir:) :)
Beyzanur Ayçiçek . 2013-12-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Yarışmada Tüm Soruları Bilen Varmı
Ali . 2013-12-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Bilmedigimiz Cok Şey Var Allah Razı Olsun
Orhan . 2013-12-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Performans Ödevime Çok Yardımcı Oldu. Bu Siteden Teşekkür Ederimm...
Yusuf Yönal . 2013-12-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Adam İlk 11 İ Cikarmis Ayse İlede 9 Yasinda Cinsel İliskiye Hirdi
Aysehahah . 2013-12-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok İyi Site.çok Güzel Şeylerden Bahsedilmiş,çok İyi
Merve Nur Güney . 2013-12-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Rabbim Hazırlanmasında Emeği Geçen Kardeşlerimize Çok Müteşekkirim. güzel Bir Paylaşım.
Mustafa Koç . 2013-12-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz.peygamberin Mısırlı Eşi Mariye Annemiz Ve Onhdan Olma İbrahim Diye Bir Evladı Daha Olduğunu Unutmuşsunuz Onu Eklereseniz Bir Eksiklik Giderilmiş Olur.
Salih Özdoğan . 2013-12-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Bunu Yapanada Hazırlayanada Çok Teşekkürler
Kadir . 2013-12-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok İyi Site.çok Güzel Şeylerden Bahsedilmiş,çok İyi
Özgür . 2013-12-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Keşke Efendimizi Görmek Nasip Olsaydı
Samet . 2013-11-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Allahu Teala Sizlerden Razi Olsun
Mesut Erarslan . 2013-11-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Güzelaradığım Her Bilgiyi Burda Buldum Ne Ararsan Var
Pelin Celaloğlu . 2013-11-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Bunu Yapanada Hazırlıyanada Çok Teşekkür Ederim
Necat . 2013-11-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Bilgileri Nerde Buluyosunuzçok Güzel Olmuş
Osman Mazlum . 2013-11-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Fevat Etmistir Diyince Bile İçim Acıyoor
Fatıma . 2013-11-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Kim Yazdıysa Ödevimi Yardım Etti
Harun Can . 2013-11-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz. Muhammedi Çok Seviyorum
Emre . 2013-11-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Sayfayı Kurana Allah Razı Olsun Çok İşime Yaradı
Fatmanur Seker . 2013-11-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Dersimize Süper Yardımcı Oldu Yazandan Allah Razı Olsun
Süade . 2013-11-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Razı Olsun Teşkür
Sultan . 2013-11-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Guzel Ödevimi Yaptım .
Ömer . 2013-10-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz.muhammedi Çok Seviyorum.
Umutcan . 2013-10-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Hz. Muhammedin Soy Ağacı
Hz.Muhammed'in soy ağacı yeterince geriye gidersek Hz. İsmail'e kadar dayanır. Fakat belirgin olarak bulabileceğimiz şekilde, Arap Yarımadası'ndaki birkaç kuşak öncesi ve birkaç kuşak sonrasını inceleyecek olursak Hz.Muhammed'in soy ağacı aşağı...
Hz. Muhammedin Torunları
Hz. Muhammedin torunları, genelde net olarak bilinen bir konu değildir. Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin herkes tarafından bilinse de Hz.Muhammedin torunlarından diğerleri; gerek küçük yaşlarda ölmeleri, gerek soylarının devam etmemesi, vs. sebeplerden dolay...
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin çocukları eşi Hz Hatice'den ve Maruyye'den olmuştur. Hz Hatice'den olan çocuklarının iki tanesi erkek, dört tanesi kızdır. Maruyye adlı eşinden de bir oğlu olmuştur. Dürüstlüğü ile bilinen Hz Muhammed'e Mekke'de amcasıyla ticaretle uğra...
Hz Muhammedin Kabri
Hz. Muhammed'in Kabri; Resul-i Ekrem'in vefatı ile beraber bütün hazırlıklar tamamlandı ve sıra defnine gelmişti. Resullullah nereye ve hangi mezarlığa gömülecekti. Ashab tarafından çeşitli düşünceler ortaya atıldı. Bir kısmı, Mekke'ye götürülmesini,...
Hz Muhammedin Vefatı
Peygamber Efendimiz veda haccını yapıp Medine'ye geri döndükten bir süre sonra hastalandı. Görevinin sona erdiğini ve bu dünyadan ahrete göçme zamanının geldiğini anlamıştı. Hastalığı günden güne artıyordu. Hasta iken de ezan okuyor ve mescide gid...
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Hz. Muhammed(sav) efendimizin insanlara son mesajıdır. 8 mart 632 senesinde, cuma günü zevalden sonra kasva adlı devesi üzerinde 140.000 müslümana irad edilmiş bir hutbe'dir.VEDA HUTBE'SİNİN ÖNEMİ NEDİR?Bütün müslümanlar kardeştir.Hiçkimsenin bir baş...
Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar
Hz. Muhammed'in Katıldığı Savaşlar;Bedir Savaşı: Bedir Savaşı hicretin 2. senesinin Ramazan ayında meydana geldi. Daha önceden düşünülüp tertiplenmiş bir savaş olmamasına rağmen büyük bir olaydır. Tarihte öyle meydan muharebeleri vardır ki, onlar net...
Hz Muhammedin Hicreti
Hz Muhammed'in Hicreti; Mekkeli müşrikler Hz. Muhammedi öldürmek için kati kararlar alıyor... Şimdi hicret sırası Hz. Muhammed'e gelmişti. Ellerinin altındayken bir şey yapamadıkları bu insan eğer Medine'ye hicret edecek olursa bu iş iyice çığırın...
Habeşistan’a Hicret
“Zulme uğradıktan sonra, Allah yolunda hicret edenleri, and olsun ki, dünyada güzel bir yerde yerleştiririz. Âhiret ecri ise daha büyüktür.” (en-Nahl Sûresi, 41) a) Habeşistan’a İlk Hicret Edenler (615 M.) Müşriklerin ezâları dayanılmaz bir h...
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
İslâm’ın Mekke’de yayılmaya başlaması ile Mekke halkı iki kısma ayrıldı. l) Müslümanlar, 2) Müslümanlığı kabûl etmeyen müşrikler. Müşriklerin, Müslümanlara karşı davranışları, sırasıyla beş safha geçirdi: Alay, hakaret, işkence, ilişkileri kesme (...
Hz Muhammedin İslama Daveti
Peygamber (s.a.s.) Efendimiz ilk üç yıl halkı gizlice İslâm’a dâvet etti. Yalnızca çok güvendiği kimselere İslâm’ı açıkladı. (62) Başta Hz. Ebû Bekir olmak üzere, Hak dini kabul etmiş olanlar da, el altından güvendikleri arkadaşlarını teşvik ediyorla...
İlk Müslümanlar
İlk Müslümanlar, İslamiyet'i ilk olarak kabul edenlerdir. Hz. Muhammed'e vahiy geldikten sonra etrafında bulunan kişiler, İslam dinini kabul edip, Müslüman olmuştur. İslamiyet'i ilk olarak eşi Hz Hatice kabul ederek, ilk namazı birlikte kılmıştır. Ar...
İslamda ilk İbadet
İslâmda Allah’a imândan sonra ilk farz kılınan ibâdet, namazdır. İkinci vahiy ile el-Müddessir Sûresinin ilk âyetlerinin indirilmesinden sonra, Mekke’nin üst yanında bir vâdide, Cibril (a.s.), Rasûlullah (s.a.s.)’e gösterip öğretmek için abdest almış...
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammedin Peygamber oluşu, kırk yaşlarında 610 senesinde Mekke'de gerçekleşmiştir. O dönemlerde Mekke'de bulunan hanif ve kendini dünya işlerinden soyutlayıp ibadete vermek isteyenler, recep ayında Hira dağına çekilerek, inzivaya dalarlardı. Hz M...
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz. İbrâhim ve Hz. İsmâil tarafından yapılmış olan Kâbe, geçen uzun asırlar içinde yağmur ve sel suları ile harabolmuş, tâmir edilmesi gerekmişti. Kureyşliler, Kâbe binasını yıkarak, yeniden yapmaya karar verdiler. Yardımlar toplandı, gerekli malz...
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
1- TİCÂRET HAYÂTI Bütün Mekke’liler gibi Hz. Muhammed (s.a.s.) de amcasıyle birlikte ticâret yapıyordu. Gerek çocukluğunda, gerekse ticâret hayâtında, dürüstlüğü ile tanınmıştı. Sözünde durmadığı, yalan söylediği, başkalarına zarar verecek bir da...
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
1- EBÛ TÂLİB’İN HİMÂYESİ Peygamberimizin hayâtının sekiz yaşından yirmibeş yaşına kadar olan dönemine “gençlik devresi” denilir. Bu devrede Rasûlullah (s.a.s.) amcası Ebû Tâlib’in yanında, onun himâyesi altında bulunmuştur. Ebû Tâlib, zeki ve ...
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Hz. Muhammed (s.a.s.) Milâddan sonra 571 senesi, Fil Yılı’nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke’nin doğusunda bulunan “Hâşimoğulları Mahallesi”nde, babasından kendisine mirâs kalan evde doğdu. Arapların takvim başı olara...

Hz. Muhammedin Soy Ağacı

Hz.Muhammed'in soy ağacı yeterince geriye gidersek Hz. İsmail'e kadar dayanır. Fakat belirgin olarak bulabileceğimiz şekilde, Arap Yarımadası'ndaki birkaç kuşak öncesi ve birkaç kuşak sonrasını inceleyecek olursak Hz.Muhammed'in soy ağacı aşağı...

Hz. Muhammedin Torunları

Hz. Muhammedin torunları, genelde net olarak bilinen bir konu değildir. Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin herkes tarafından bilinse de Hz.Muhammedin torunlarından diğerleri; gerek küçük yaşlarda ölmeleri, gerek soylarının devam etmemesi, vs. sebeplerden dolay...

Hz Muhammedin Çocukları

Hz Muhammedin çocukları eşi Hz Hatice'den ve Maruyye'den olmuştur. Hz Hatice'den olan çocuklarının iki tanesi erkek, dört tanesi kızdır. Maruyye adlı eşinden de bir oğlu olmuştur. Dürüstlüğü ile bilinen Hz Muhammed'e Mekke'de amcasıyla ticaretle uğra...

Hz Muhammedin Kabri

Hz. Muhammed'in Kabri; Resul-i Ekrem'in vefatı ile beraber bütün hazırlıklar tamamlandı ve sıra defnine gelmişti. Resullullah nereye ve hangi mezarlığa gömülecekti. Ashab tarafından çeşitli düşünceler ortaya atıldı. Bir kısmı, Mekke'ye götürülmesini,...

Hz Muhammedin Vefatı

Peygamber Efendimiz veda haccını yapıp Medine'ye geri döndükten bir süre sonra hastalandı. Görevinin sona erdiğini ve bu dünyadan ahrete göçme zamanının geldiğini anlamıştı. Hastalığı günden güne artıyordu. Hasta iken de ezan okuyor ve mescide gid...

Hz Muhammedin Veda Hutbesi

Hz. Muhammed(sav) efendimizin insanlara son mesajıdır. 8 mart 632 senesinde, cuma günü zevalden sonra kasva adlı devesi üzerinde 140.000 müslümana irad edilmiş bir hutbe'dir.VEDA HUTBE'SİNİN ÖNEMİ NEDİR?Bütün müslümanlar kardeştir.Hiçkimsenin bir baş...

Hadis Nedir

Hadis, İslam dininin Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v) in değişik olaylar karsısında inananları aydınlatmak , hüküm koymak ve Kur’an-ı Kerim’de bulunan ayetleri daha açık bir dille ifade etmek için söylemiş olduğu sözlerin geneline Nebevi...

Hicret Nedir

Hicret nedir, konusunu açıklamadan önce, arapçada bir yerden başka bir göç etmek anlamına gelen “hicret” kelimesinin anlamını bilmek gerekir. Müslümanlar için çok büyük önem taşıyan bu olay Hz.Muhammed (s.a.v) ve kendisini onaylay...

Medine Sözleşmesi

Medine sözleşmesi, Hz Muhammed'in Medine'de huzur ve barış ortamını sağlamak için bütün gruplar arasında 622 yılında düzenlenen bir antlaşmadır. Medine İmtiyazı olarak ta anılmaktadır. Bu antlaşma İslam'ın ilk yazılı anayasası ol...

Habeşistan'a Hicret

Habeşistan'a Hicret; müminlerin sayılarının artması ile orantılı olarak müşriklerin eziyetleri de artıyor, işkence çeşitleri de değişiyordu. Hz. Ömer ve Hz. Bekir'in de müracaatları ile Resulullah çareler aramaya başladı ve Habeşi...

Hz. Muhammedin Annesi

Hz. Muhammed’in Annesi, Hz. Amine, Hatemül-Enbiya Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) Annesidir. Babası Vehb b Abdülmenaf Kureyş Kabilesi’nin Beni Zühre koluna, annesi Berre bint Abdüluzza da aynı kabilenin Beni Abdurrar koluna mensuptur. Baba...

Tebük Seferi

Tebük seferi, islamiyete siyasi ve askeri anlamda zafer kazandırmıştır. 630 yılının Ekim ayında Hz.Muhammed (s.a.v)’nin 30.000 kişilik bir İslam ordusu toplayarak Tebük’te kendilerinden daha kalabalık olan Bizans ordusuna karşı düzenlene...

Hz Muhammedin Doğduğu Çevre

Hz. Muhammed'in Doğduğu Çevre, Peygamber Efendimiz Arabistan Yarımadası'ndaki Mekke şehrinde doğmuştur. Arabistan, Asya ve Afrika kıtalarının birleştiği yerde, üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımadadır. Yer şekilleri vadiler, d...

Hz. Muhammedin Amcaları

Hz. Muhmmed’in amcaları hakkında bilgi verebilmek için efendimizin hakkında bazı ailevi bilgilerin verilmesi gerekir. Peygamber efendimizin babasının on erkek kardeşi bulunduğu belirtilmiştir ve 9 Amcası vardır, Amcalarının isimleri şöy...

Hz. Muhammed'in Mucizeleri

Alemlerin efendisi, Hz. Peygamberimiz Aleyhis Selatü Vesselama salat ve selam olsun. Cenabı Hak'kın "Sen olmasaydın ben bu alemleri yaratmazdım" dediği iki cihan güneşi peygamber efendimizin birbirinden güzel ve olağanüstü mücizeleri bulunmakta...

Hudeybiye Antlaşması

Hudeybiye Antlaşması, 628 yılında(hicretin 6. ayı)Peygamber Efendimiz ve Ashabının umre ziyareti yapmak için Medine'den Hudeybi'ye hareket etmesi sonucu, Kureyşlilerin Müslümanları Mekke'ye almama kararı ile sağlanan ve Müslümanla...

Hz. Muhammedin Mekke Dönemi

Hz.Muhammed(s.a.v) 'in Mekke Dönemi; dünyaya gelişinden Medine'ye hicret etmesine kadar geçen süreye verilen isimdir. Bu süre içinde bebeklik, çocukluk ve gençlik dönemlerini yaşamış, cahiliye uygulamalarına yakından şahit olmuş, bu durum onu sık sık...

Peygamber Nitelikleri

Peygamber nitelikleri; genel olarak her insanın sahip olabileceği meziyetlerdir. Fakat elbette peygamberlerden başka hiçbir insan bu niteliklerin hepsine birden mükemmel bir şekilde vakıf olamaz. Peygamberler; Allah ile insanlık arasında bir aracılık...

Hz Muhammedin Kısaca Hayatı

Hz. Muhammed (S.A.V) 571 yılında Mekke de dünyaya geldi. Doğmadan önce babası vefat etti. Doğduktan kısa bir süre sonra annesini kaybetti. Sonra dedesi Abdulmuttalip in himayesini girdi. Onun ölümünden sonra da amcası ebu talibin yanında kalmaya başl...

Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film

Hz Muhammedin hayatı çizgi film olarak hazırlanmıştır. Uzun metrajlı olarak çekilen çizgi film, Mekke'nin bin dört yüz yıl önceki sefalet döneminden, Hz Muhammed'in (s.a.v.) peygamberlik döneminin başlaması ve bütün dünyayı değişt...

Hz Muhammedin Hadisleri

Hz Muhammedin hadisleri farklı olaylar ve sorunlarla ilgili insanları aydınlatmak, yol göstermek için, Kuran'ı Kerim'de bulunan ayetleri açıklamak amacıyla Hz Muhammed'in (s.a.v.) söylediği düşünülen sözlerin bütünüdür. Bunlara sü...

Hz Muhammedin Güzel Ahlakı

Hz Muhammedin güzel ahlakı, peygamberimizin güvenilirliğini, hakkı gözetmesini, insana değer vermesini, üstün kişiliğini, hoşgörülü ve sabırlı olmasını anlatan değerlerdir. Peygamberimizin en güzel özelliği, başkaları için önerdiğ...

Mekkenin Fethi

Mekkenin fethi, Müslümanların Kureyşlilerin elinde bulunan Mekke'yi 11 Ocak 630 senesinde alması ile gerçekleşmiştir. Mekke şehri Hz Muhammed'in dünyaya geldiği, çocukluğunu ve gençliği geçirdiği, Nübüvvet kitabının baştan sona in...

Hendek Savaşı

Hendek savaşı, Müslümanlarla Mekkeli müşriklerin yapmış olduğu son savaştır. Bu savaş hicretin beşinci yılında, 627 senesinde yapılmıştır. Müslümanların hendek kazarak yaptıkları savaş stratejisi, savaşın bu isimle anılmasına sebe...

Uhud Savaşı

Uhud savaşı, 625 yılında Uhud dağı eteklerinde yapılmıştır. Savaş Medine'de bulunan Müslümanlarla, Mekke'deki Ebu Süfyan'ın ordusu arasında geçmiştir. Bedir savaşında yaşananların öcünü almak isteyen Kureyşliler itibarlarını yenid...

Bedir Savaşı

Bedir Savaşı, Müslümanlar ve Kureyşli müşrikler arasında 13 Mart 624 tarihinde yapılmış olan ilk savaştır. Bu savaş Müslümanlar ve Kureyşliler arasında olmasına rağmen, İslamiyet açısından oldukça önemlidir. Müslümanların buradan ...

 

Hz Muhammedin Doğduğu Çevre
Hz. Muhammedin Amcaları
Hz. Muhammed'in Mucizeleri
Hudeybiye Antlaşması
Hz. Muhammedin Mekke Dönemi
Peygamber Nitelikleri
Hz Muhammedin Kısaca Hayatı
Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları
Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film
Hz Muhammedin Hadisleri
Hz Muhammedin Güzel Ahlakı
Hz Muhammedin Vefatı
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Mekkenin Fethi
Hendek Savaşı
Uhud Savaşı
Bedir Savaşı
Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar
Hz Muhammedin Hicreti
Habeşistan’a Hicret
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
Hz Muhammedin İslama Daveti
İlk Müslümanlar
İslamda ilk İbadet
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Popüler İçerik
Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film
Hz Muhammedin hayatı çizgi film olarak hazırlanmıştır. Uzun metrajlı olarak çekilen çizgi film, Mekke'nin bin dört yüz yıl önceki sefalet döneminden, ...
Hz Muhammedin Hadisleri
Hz Muhammedin hadisleri farklı olaylar ve sorunlarla ilgili insanları aydınlatmak, yol göstermek için, Kuran'ı Kerim'de bulunan ayetleri açıklamak ama...
Hz Muhammedin Güzel Ahlakı
Hz Muhammedin güzel ahlakı, peygamberimizin güvenilirliğini, hakkı gözetmesini, insana değer vermesini, üstün kişiliğini, hoşgörülü ve sabırlı olmasın...
Mekkenin Fethi
Mekkenin fethi, Müslümanların Kureyşlilerin elinde bulunan Mekke'yi 11 Ocak 630 senesinde alması ile gerçekleşmiştir. Mekke şehri Hz Muhammed'in dünya...
Hendek Savaşı
Hendek savaşı, Müslümanlarla Mekkeli müşriklerin yapmış olduğu son savaştır. Bu savaş hicretin beşinci yılında, 627 senesinde yapılmıştır. Müslümanlar...
Uhud Savaşı
Uhud savaşı, 625 yılında Uhud dağı eteklerinde yapılmıştır. Savaş Medine'de bulunan Müslümanlarla, Mekke'deki Ebu Süfyan'ın ordusu arasında geçmiştir....
Bedir Savaşı
Bedir Savaşı, Müslümanlar ve Kureyşli müşrikler arasında 13 Mart 624 tarihinde yapılmış olan ilk savaştır. Bu savaş Müslümanlar ve Kureyşliler arasınd...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Hazreti Muhamet
Hz Muhammeduin Anne,si Nin Ölümü
İslam Öncesi Yahudilerin Yaşadığı Şehir
Veda Hutbesi Kısaca
Hz. Muhammed
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Hz Muhammedin Hayatı Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Hazreti Muhamet
Hz Muhammeduin Anne,si Nin Ölümü
İslam Öncesi Yahudilerin Yaşadığı Şehir
Veda Hutbesi Kısaca
Hz. Muhammed
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Hz Muhammedin Hayatı Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Haziran - 2018