hzmuhammedinhayati.gen.tr
Hz Muhammedin Hayatı

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar | En Çok Tartışılan Konular | En Çok Okunan YorumlarHz Muhammedin Hayatı Çizgi Film

Hz Muhammedin hayatı çizgi film olarak hazırlanmıştır. Uzun metrajlı olarak çekilen çizgi film, Mekke'nin bin dört yüz yıl önceki sefalet döneminden, Hz Muhammed'in (s.a.v.) peygamberlik döneminin başlaması ve bütün dünyayı değiştiren İslam'ın yayılışını anlatan bir prodüksiyondur. Çizgi filmde Kureyş kabilesinin egemenliğinde olan Mekke'de halkın yoksul ve çaresiz durumu gözler önüne serilmektedir. Halkın son derece kötü şartlarda yaşadığı şehirde, Hz Muhammed'e (s.a.v.) peygamberlik verilmesiyle, Kureyş kabilesine karşı başlatılan savaşla, İslamiyet'in doğuşu anlatılmıştır.

Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film

Hz Muhammedin hayatını anlatan çizgi filmin hazırlık aşamaları nedir?

Bu senaryonun oluşturulması için, tarihle ilgili geniş kapsamlı araştırmalar yapılmıştır.Çizgi filmin yapımcısı olan firma öyküyü Amerika'da bulunan İslam hukuku profesörlerine inceletmiş. Bunun yanı sıra Mısır Kahire'de bulunan El Ezher Üniversitesi İslami Araştırmalar Akademisinin onayı da alınmış. Filmin prodüksiyonu iki yılda tamamlanmış. Film bittikten sonra bu haliyle yine El Ezher Üniversitesinde incelenmiş. Çizgi film için toplam 196.000 tane çizim hazırlanmış. Tarihle uyum sağlayan ve Hz Muhammed'in (s.a.v.) mesajını doğru bir şekilde anlatabilmek için dikkatli bir inceleme yapılmış. Çizgi film "Son Peygamber Muhammed" anlamına gelen "Muhammad, The Last Prophet" adıyla yayınlandı. Diğer filmlerde olduğu gibi burada da peygamberimizin yüzü gizlenmiş. Bu çizgi filmin bir özelliği de, sinema tarihinde yüksek çözünürlük özelliği olan videoda tamamlanmış olup, buradan filme transfer edilebilir olma özelliğine sahip olmasıdır. Dünya sinemalarında yayınlanmış olan filmin, çizimine olduğu kadar, seslendirmesine de aynı önem gösterilmiş. Çizgi filmin süresi yaklaşık olarak doksan dakikadır.

Çizgi filmin konusu ve amacı nedir?

Yapımcı firmanın bu filmi yapma amacı dünyaya barışı getirme ve huzurun sağlanması olarak açıklanmış. Çizgi filmde öykü, Hz Muhammedin ölümünden sonra, Mekke'de yaşayan bir aileden fakir bir adamın yardım istemesiyle başlıyor. Ailenin üç kardeşinden biri, adamın gelip yardım istemesine sinirlenince, diğer iki kardeş ona, Hz Muhammed'in fakirlere nasıl yardım ettiğini anlatarak, yıllar öncesine dönülüyor. Mekke şehrindeki kölelik, batıl inanışlar ve yoksulluğun kol gezdiği dönem anlatılarak, İslamiyet'in doğması, yayılması ve Hz Muhammedin hayatı tüm detaylarla anlatılıyor. 

Yayınlanma Tarihi : 15.04.2013 01:24:01

Yorumları ve Tartışma Forumları
İsminiz :
Yorumunuz :
Yorumunuza gelen cevapları takip etmek istiyorsanız, E - Posta adresinizi girmelisiniz. ( E - Posta Adresiniz Site de Yayınlanmaz)
Güvenlik : Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin

20 Yorum Yapılmış "Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film"rabia
23.08.2014
Hz.Muhammed(sav)Efendimizin çok güzel bir hayatı var:)

zeynep
07.07.2014
Hz. Muhammedi çok seviyorum onun hayatını masal gibi dinliyorum

muhammed enre
15.05.2014
çizgifilm var zannettim ama yinede sağolun

yılmaz
15.05.2014
Çok güzel bir site tavsiye ediyorum ve birdaha hep bu siteyi kullanacağım.

şevval
08.05.2014
onu peygamberimizse herşey güzel

mert
27.04.2014
cok güzel ve bilgili tavsiye ederim

buse
01.04.2014
ben peygamberimizin hayatını çizgi film olarak çok beğendim elinize sağlık.

süveybe
29.03.2014
onlar o kadar saygın kişiler ki onların resimlerini göstermiyorlar

ESMA GÖVLER
26.03.2014
CİZGİ FİLM YERİNE HZ MUHAMMED İN HAYATINI İZLESEK

büşra kardelen
11.03.2014
Çok güzel bir film.Yapanın eline sağlık

şerife akkuş
07.03.2014
ebu cehil peygamberimizin amcası değildir neden burada yeğenim diye bahsediliyor acaba

onur
24.02.2014
Muhteşem bir şey.Tek kelimeyle muhteşem.

Emin
16.02.2014
Cok Saol un Hem Odevimi Yaptım Hemde Gözümu Kırpmadan İzledim Cok Cok saolun


nurdan
07.02.2014
güzemiş bğendim teşekkür ederiz

NURAY
29.01.2014
TEŞEKKÜRLER ÖDEVİMİ YAPA BİLDİM BİRAZDA ÇİZGİ FİLİM İZLEDİM


ebru
25.01.2014
çizgi filimler yerine HZ.MUHAMMED SAV.HAYATINI İZLESEK

zeynep
21.12.2013
aslında herkez öyle olsa ne kötülük olurdu nede kavga

Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film
03.12.2013
Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film

kadir
01.12.2013
çok güzel bir çizgi yapanın ellerine sağlık

mesut
19.10.2013
süper olmuş tebriklerGizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Hz Muhammedin Hayatı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Kasım - 2014